Bladderwrack

Bladderwrack

w Reumatyzm

bladderwrackKorzyści zdrowotne

Bladderwrack /Morszczyn pęcherzykowaty/ to forma wodorostów stosowana w medycynie od wieków. Głównym zastosowaniem zioła jest stymulacja gruczołu tarczowego w leczeniu otyłości i cellulitu. Wysoka zawartość jodu w ziołach stymuluje pracę tarczycy, co przyspiesza metabolizm.

Bladderwrack leczy reumatyzmu i reumatoidalnego zapalenia stawów. Może być stosowany zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie w stanach zapalnych stawów. Głównym zastosowaniem fitoterapeutycznym Fucus jest osłabienie i rekonwalescencja, a także remineralizacja organizmu. Wydaje się również pomagać w problemie równowagi lipidowej związanej z otyłością, a tam, gdzie otyłość jest związana z dysfunkcją tarczycy, zioło to może pomóc w redukcji nadwagi.

Jest bogaty w jod, wapń, magnez, potas, sód, siarkę, krzem i żelazo oraz niektóre witaminy z grupy B. Zawiera umiarkowane ilości fosforu, selenu, manganu i cynku oraz niewielkie ilości witamin A, C, E i G. Zawiera również witaminę S przeciwdziałającą bezpłodności oraz witaminę K. Jest bogaty w alginę i mannitol, karoten i zeaksantynę ze śladami bromu.

Skutki uboczne

Ze względu na dużą zawartość jodu morszczyn należy stosować zgodnie z zaleceniami, a każdy, kto ma problemy z tarczycą, powinien skonsultować się z lekarzem. Zacznij od 1 do 2 kapsułek dziennie. Unikać należy w stanach nadczynności tarczycy lub problemów z sercem. także podczas ciąży i karmienia piersią. Niezalecane dla dzieci poniżej 5 roku życia.

Tags: