Czarny Cohosh

Czarny Cohosh

w Niepokój/Przeciwzapalne

Czarny CohoshKorzyści zdrowotne

Znane jest jego łagodne działanie uspokajające i przeciwzapalne, pomaga w uderzeniach gorąca i innych związanych objawach menopauzą. Używany jest także do leczenia dolegliwości nerek, malarii, reumatyzmu i bólu gardła. Czarny cohosh może być bezpieczną i skuteczną alternatywą dla estrogenowej terapii zastępczej (ERT) dla kobiet, które nie mogą lub nie będą przyjmować ERT w okresie menopauzy. Wstępne badania sugerują również, że czarny cohosh może pomóc zmniejszyć zapalenie związane z zapaleniem kości i stawów i reumatoidalnym zapaleniem stawów. Łagodzić objawy zapalenie kości i stawów.

Jest też uważany za łagodny środek uspokajający, zwiotczający i przeciwzapalny. Zawiera glikozydy (związki cukrowe), kwasy izoferulowe i ewentualnie fitoestrogeny (estrogeny pochodzenia roślinnego). Ma działanie napotne, przeciwgorączkowe, przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne.

Skutki uboczne

Czarny cohosh ma działanie podobne do estrogenów, a kobiety w ciąży lub karmiące nie powinny stosować tego zioła. Duże dawki tego zioła mogą powodować bóle brzucha, nudności, bóle głowy i zawroty głowy. Kobiety stosujące terapię estrogenową powinny skonsultować się z lekarzem przed użyciem czarnego cohosha. Duże dawki czarnego cohosh powodują objawy zatrucia, zwłaszcza nudności i zawroty głowy, a także mogą wywołać poronienie. Czarny Cohosh nie powinien być stosowany przez osoby, które mają pełnowymiarową odrę lub osoby, które mają problemy z oddychaniem. Nie powinny go również stosować osoby z nadmiarem w górnych partiach ciała i niedoborem w dolnej części ciała.