Kasztanowiec

Kasztanowiec

w Przeciwbólowe/Przeciwutleniające

KasztanowiecKorzyści zdrowotne

Kasztanowiec zwyczajny /Aesculus hippocastanum/ jest tradycyjnym lekarstwem na zdrowie żył nóg. Tonizuje i chroni naczynia krwionośne i może być pomocny w obrzękach kostek związanych ze słabym powrotem żylnym. Kasztanowiec zwyczajny to zioło ściągające, przeciwzapalne, które pomaga tonizować ściany żył, które, gdy są zwiotczałe lub rozszerzone, mogą stać się żylakami, hemoroidami lub innymi problemami. Roślina zmniejsza również retencję płynów, zwiększając przepuszczalność naczyń włosowatych i umożliwiając ponowne wchłanianie nadmiaru płynu z powrotem do układu krążenia.

Nasiona są obkurczające, wykrztuśne i tonizujące. Stosowane są w leczeniu reumatyzmu, nerwobólów i hemoroidów. Sproszkowany korzeń działa przeciwbólowo. Żyły, które są albo słabe i/lub poddane przewlekłemu stresowi, są bardziej podatne na uszkodzenie. Aescyna zawarta w kasztanowcu, pełni funkcję przeciwutleniającą i ma ogólną funkcję wazoochronną, chroniąc kolagen i elastynę.

Kasztanowiec stosowany jest także wewnętrznie na owrzodzenia nóg i odmrożenia. Zewnętrznie stosowany jest jako balsam, maść lub żel. Zawiera kilka glikozydów triterpenowych, z przewagą escyny w nasionach. Glikozydy kumaryny eskulina, fraxin i skopolina oraz odpowiadające im aglikony, eskuletyna, fraksetyna i skopoletyna są również obecne, wraz z flawonoidami, takimi jak kwercetryna. Zidentyfikowano również alantoinę, leukocyjanidynę, garbniki i sterole roślinne sitosterol, stigmasterol i kampesterol. Kasztanowiec może być również przydatny w leczeniu chorób płuc związanych z zawałem, zatorami i zakrzepicą.

Tags: