Avena sativa

Avena sativa

w Depresja

Avena sativaKorzyści zdrowotne

Avena Sativa działa kojąco na mózg i układ nerwowy, jednocześnie zwiększając pożądanie seksualne i sprawność seksualną, zarówno u mężczyzn, jak u kobiet! Znana również jako Mleczny Ziarno Owsa lub Oatstraw. Często nazywana jest “Naturalną Viagrą”! Jego stymulujące działanie jest dobrze znane w świecie zwierząt, zwłaszcza u koni, gdzie powszechnie wiadomo, że jeśli karmisz je owsem, ich zachowanie będzie dzikie i energiczne!

Avena sativa zawiera związki, które działają uspokajająco i kojąco na mózg i układ nerwowy, dlatego mówi się, że jest dobrym ziołem wzmacniającym nerwy. U kobiet efekt afrodyzjaku wydaje się działać poprzez rozluźnienie organizmu, co z kolei pozwala na naturalny wzrost pożądania. U mężczyzn wydaje się być skuteczny w leczeniu impotencji i przedwczesnego wytrysku, prawdopodobnie poprzez zwiększenie zdrowego przepływu krwi.

Wiadomo, że jako pożywienie owies jest dobry dla serca, ponieważ utrzymuje kontrolę nad tłuszczami we krwi. Mają też inne właściwości lecznicze. Nasiona Avena sativa są nie tylko bogatym źródłem węglowodanów i rozpuszczalnego błonnika, ale mają również najwyższą zawartość żelaza, cynku i manganu ze wszystkich zbóż. Mówi się, że jest przydatny jako środek regenerujący nerwy.

Avena sativa nie ma znanych skutków ubocznych, w przeciwieństwie do czasami niebezpiecznych leków na receptę. Stosowany jest jako środek wzmacniający ogólny układ nerwowy, a także jako środek wzmacniający ogólny stan zdrowia.

Wydaje się, że Avena sativa nie wchodzi w interakcje z lekami, dlatego często jest stosowana jako bezpieczna alternatywa dla innych ziół stosowanych w leczeniu stanów lękowych, takich jak ziele dziurawca, którego nie można przyjmować z wieloma lekami na receptę. Avena sativa może być również pomocna w odstawieniu narkotyków i często jest łączona z kozłkiem lekarskim i jarmułką.

Tags: