Informacje o ziołach, korzyści zdrowotne, skutki uboczne

Czerwona koniczyna

w Serce/Witaminy

czerwona_koniczynaKorzyści zdrowotne

Czerwona koniczyna /Trifolium pratense/ jest jednym z najbogatszych źródeł izoflawonów, czyli rozpuszczalnych w wodzie substancji chemicznych, które działają jak estrogeny. Dlatego też czerwona koniczyna jest stosowana przy uderzeniach gorąca, napadzie napięcia mięśniowego, powiększaniu piersi i zdrowiu piersi, a także obniżaniu poziomu cholesterolu, poprawie produkcji moczu i poprawie krążenia krwi, aby pomóc w zapobieganiu osteoporozie, zmniejszeniu możliwości tworzenia się skrzepów krwi i blaszek tętniczych oraz ograniczeniu rozwój łagodnego przerostu prostaty. Jest źródłem wielu cennych składników odżywczych, w tym wapnia, chromu, magnezu, niacyna, fosforu, potasu, tiaminy i witaminy C.

Uważa się, że koniczyna czerwona może na kilka sposobów pomóc w zapobieganiu chorobom serca. Może obniżyć poziom złego cholesterolu lipoprotein o niskiej gęstości (LDL) i podnoszą poziom „dobrego” cholesterolu w postaci lipoprotein o dużej gęstości (HDL) w organizmie. Może również sprzyjać zwiększeniu wydzielania kwasu żółciowego. Ponieważ cholesterol jest głównym składnikiem kwasu żółciowego, zwiększona produkcja kwasów żółciowych zwykle oznacza, że ​​zużywa się więcej cholesterolu, a mniej cholesterolu krąży w organizmie. Ponadto koniczyna czerwona zawiera niewielkie ilości związków chemicznych zwanych kumarynami, które mogą pomóc w zapobieganiu gęstnieniu i gumowaniu krwi. W związku z tym można zmniejszyć możliwość tworzenia się skrzepów krwi i blaszek tętniczych.

Stwierdzono także, że pomaga rzucić palenie.

Skutki uboczne

Nie zaleca się przyjmowania czerwonej koniczyny kobietom w ciąży. Kobiety z chorobami zależnymi od hormonów, takimi jak endometrioza, włókniaki macicy i rak piersi, jajników lub macicy, nie powinny przyjmować koniczyny czerwonej ze względu na jej możliwe działanie estrogenne. Mężczyźni z rakiem prostaty powinni również unikać przyjmowania koniczyny czerwonej, chyba że lekarz zaleci jej stosowanie.

Najnowsze od Serce

jod

Jod

Korzyści zdrowotne Jod jest niezbędnym pierwiastkiem śladowym dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Pełni
Jabłko

Jabłko

Korzyści zdrowotne Jabłka /malus sylvestris lub pyrus malus/ są jednymi z najbardziej

Grejpfrut

Korzyści zdrowotne Grejpfrut jest bogatym źródłem błonnika, witaminy C, pektyn i potasu
Granat

Granat

Korzyści zdrowotne Granat /Punica granatum/ ma wysoką zawartość przeciwutleniaczy. Jest doskonałym źródłem witamin
Głóg

Głóg

Korzyści zdrowotne Głóg jest uważany za bezpieczną i skuteczną metodę leczenia wczesnych
Idź do Góra